SEO (Search Engine Optimization), Türkçe karşılığı ile Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda görünmesini sağlamak için yapılan teknik ve stratejik çalışmaları ifade eder. Arama motorlarında organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer alarak daha fazla organik trafik çekmek isteyen web siteleri, SEO çalışmaları yaparlar.

SEO çalışmaları, web sitelerinin teknik altyapısını ve içeriklerini optimize etmek suretiyle, arama motorlarına daha kolay anlaşılır ve indexlenebilir hale getirmek için yapılan çalışmaları kapsar. Bunun yanı sıra, web sitesi dışında yapılan backlink çalışmaları da SEO stratejileri içerisinde yer alır.

SEO, web sitelerinin kalitesini artırarak, daha fazla organik trafik çekmelerine yardımcı olur. SEO çalışmaları, anahtar kelime araştırmaları, içerik optimizasyonu, teknik SEO, backlink çalışmaları gibi birçok farklı disiplini kapsar. SEO çalışmaları düzenli olarak yapılırsa, arama motorlarında üst sıralarda yer almak mümkündür ve bu sayede daha fazla organik trafik, daha fazla dönüşüm ve daha fazla müşteri elde etmek mümkün olur.

Sayfa Kategorisi :

Dijital Pazarlama Ajansı

All Inclusive Digital Marketing